Aké riziká na vás striehnu v začiatkoch podnikania?

Aké riziká na vás striehnu v začiatkoch podnikania?

by spravca

Niekedy ani najlepší úmysel a najlepší plán nestačia k tomu, aby ste boli úspešní. Začiatky podnikania nesú veľa rizík, ktoré vás môžu položiť na kolená. Napriek tomu sa myšlienky na založenie vlastného biznisu nevzdávajte. Dávajte si však pozor na tieto nástrahy a riziká.

Správny výber podnikania

Na Slovensku sú najbežnejšie dva druhy podnikania. Ide o živnosť a eseročku. Mnohí ľudia si myslia, že by mali začať podnikať ako živnostníci a až následne nabehnúť na založenie s.r.o.. Nie je to úplne pravda a eseročka môže byť výhodnejšia. Napríklad vtedy, keď rátate s veľkými ziskami, plánujete zamestnávať ľudí a potrebujete optimalizovať účtovníctvo. Odradiť vás môže to, že založenie s.r.o. je o niečo komplikovanejšie ako založenie živnosti a proces založenia trvá približne 3 týždne. Všetko je možné zjednodušiť a urýchliť vďaka kúpe už založenej ready made s.r.o..

Počiatočný kapitál

Pred začiatkom podnikania si nechajte poradiť odborníkmi a zostavte podnikateľský plán. V pláne musíte rátať s neočakávanými výdavkami, ktoré môžu zmariť plány na rozvoj firmy. Nemajte ihneď veľké oči a nerátajte s tým, že budete zarábať veľké peniaze už po prvom mesiaci. Ľudia sa musia o vás dozvedieť, čo vyžaduje prepracovaný marketing a náklady na reklamu.

Dobrá rada nad zlato

To, že ste začali podnikať neznamená, že máte vždy pravdu a nepotrebujete pomoc. Predovšetkým v začiatkoch by ste mali venovať časť rozvoju. Učte sa nové veci, nové postupy. Nasávajte informácie od skúsenejších. Nebojte sa požiadať o pomoc. Zúčastnite sa kurzov, workshopov a stretnutí podnikateľov s podobným zameraním.

Oddelenie práce a súkromia

V začiatkoch veľa podnikateľov myslí len a len na prácu. Pracujú cez deň, pracujú večer a niekedy i v noci. Nemyslia na svoju rodinu a už vôbec na seba. Vražedné tempo vedie minimálne k ochorenia a niekedy tiež k rýchlemu vyhoreniu. Oddeliť prácu a súkromie, nájsť si čas na koníčky a relax prináša do podnikania benefity. V rámci voľného času prídete na nové myšlienky, prečistíte si hlavu a nájdete inšpiráciu.

 

 

 

You may also like