Najlepšie jedálenské stoly pre rodinné chvíle a oslavy

Najlepšie jedálenské stoly pre rodinné chvíle a oslavy

by spravca

S teplejšími a dlhšími dňami prichádza aj väčšia chuť navštevovať sa. Konajú sa rôzne rodinné stretnutia či oslavy, ktoré prebiehajú aj do neskorých nočných hodín. Každý z nás chce, aby sa u neho rodina cítila čo najlepšie a aby spoločné chvíle prebiehali v čo najväčšej pohode.

 

Jedálenský stôl je srdcom rodiny

Uvažujete o tom, že zorganizujete veľkú rodinnú oslavu, no zastavíte sa pri tom, že hostí nemáte kam usadiť? Čarovné chvíle s vašimi najbližšími si dokonale užijete pri jedálenskom stole, ktorý sa prehýba rôznymi dobrotami, a za ktorým si rozpoviete rôzne príbehy. Tie, ktoré zoceľujú vaše rodinné puto, ale aj tie nové, ktoré sa stali za ten čas, kým ste sa nevideli.

Dizajnový jedálenský stôl Massive Artwork - Estilofina

Dizajnový jedálenský stôl Massive Artwork – Estilofina

 

Hovorí sa, že najvzácnejšie, čo môžete tomu druhému dať je váš čas. Najlepšie sa čas trávi pri dobrom jedle, pití, spoločenských hrách alebo iných spoločných aktivitách. Jedálenský stôl je často stredobodom spoločenského diania nielen počas rodinnej oslavy, ale aj počas spoločného obedu či večere. Je to dominantný kus nábytku, za ktorým by sa mal dobre cítiť každý, kto sa za neho usadí. Nemali by sme preto podceňovať jeho výber.

Vyberte si ten správny kus nábytku

Stolovanie pre väčšiu skupinu ľudí si vždy vyžaduje nielen praktický, ale aj dokonale estetický jedálenský nábytok, za ktorý sa pohodlne usadíte s tými, ktorých máte najradšej. Výber je v tejto oblasti naozaj veľký, preto je vždy dobré vedieť, kde hľadať.

Jedálenský stôl z masívu Estilofina  je navrhnutý tak, že si pri ňom vychutnáte rodinný obed či oslavu bez rušivých zvukov a prvkov. Ponúkne vám pohodlné sedenie aj pre viacero osôb a vydrží vám dlhé roky. Či už ste sympatizantom moderného severského industriálneho alebo klasického vidieckeho štýlu, jeho výberom určite netrafíte vedľa.

Jedálenský stôl Thunder 200 cm Mango - Estilofina

Jedálenský stôl Thunder 200 cm Mango – Estilofina

Ak vám to interiér dovolí, zvoľte si väčší jedálenský stôl. Ak pri ňom trávite značné množstvo času, väčší priestor okolo seba určite oceníte.  Pri štvorčlennej rodine je dobré uvažovať o jedálenskom stole, kde usadíte aj 6 osôb, pretože ak k vám prídu hostia, budete ich mať kde usadiť.

V kombinácii s vhodne zvolenými čalúnenými stoličkami dokonale vynikne. Nikdy ho neumiestňujte do rohu, pretože sa k takému stolu ťažko sadá. Pre pohodlné usádzanie by ste mali z každej strany stoličky počítať s minimálne 60 cm naviac.

Pre 3-4 osoby stačí veľkosť 80×140 cm a pre oválny alebo okrúhly jedálenský stôl priemer kruhu 100 cm. Hranaté jedálenské stoly však majú v malých bytoch jedno veľké pozitívum. Ušetria priestor tým, že ich môžete postaviť k stene. Ak ale chcete zorganizovať veľkú rodinnú oslavu, stiahnite po väčších rozmeroch.

Nahliadnite do ponuky Estilofina a vyberte si ten správny stôl či už pre pokojné rodinné chvíľky alebo bujaré oslavy.

 

You may also like