Ako používať strešný box počas cestovania

Ako používať strešný box počas cestovania

by spravca

Strešný box je skvelý spôsob, ako navýšiť úložný priestor vo vašom vozidle a zobrať si so sebou na dovolenku naozaj všetko, čo potrebujete. Strešné boxy sa dajú použiť na rôzne účely, napríklad na prepravu lyží, snowboardov, paddleboardov, oblečenia, nafukovačiek alebo detských kočiarov. Poradíme vám, ako vybrať vhodný strešný box a ako s ním manipulovať.

Aké sú funkcie strešného boxu?

Strešný box vytvára dodatočný priestor na batožinu, čím cestovatelia môžu ušetriť miesto v aute. Strešné boxy Northline sú obzvlášť užitočné pre rodiny s deťmi alebo pre cestujúcich, ktorí si so sebou berú veľa vecí. V boxe sú uložené veci v bezpečí. Ochráni batožinu pred poveternostnými vplyvmi ako je dážď, sneh a slnko. V boxe sa dajú veci uzamknúť, ale napriek tomu by ste nemali cennosti nechávať bez dozoru.

Ako si vybrať vhodný strešný box?

Prvým krokom je zistiť, aké máte potreby a očakávania od strešného boxu. Mnohé strešné boxy sú určené len pre športové pomôcky a nemajú veľa úložiska ani funkcií. Veľkosť strešného boxu je dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť. Strešný box musí byť dostatočne veľký na to, aby pojal všetku batožinu.

Strešné boxy sa líšia i podľa tvaru, dĺžky a šírky. Čo sa objemu týka, existujú boxy, ktoré majú maximálnu záťaž 75 kg a objem 500 litrov, menšie boxy mávajú maximálnu záťaž 50 kg a objem 300 litrov. Ak sa rozhodnete pre objemnejší box, investujte do kvalitných materiálov ako je ABS plast. Ten vydrží vysoké zaťaženie a odolá slnečnému žiareniu i mrazu. Pred kúpou boxu overte index nosnosti pneumatík. Letné i zimné pneumatiky pod vplyvom preťaženia môžu prasknúť.

Aké funkcie vyžadujete od strešného boxu? Niektoré strešné boxy majú dodatočné funkcie, ktoré vám pomôžu pri cestovaní. Ide o rôzne priečinky, držiaky, elektrický napájanie pre mobilné telefóny, ventilátory pre ochranu pred vlhkosťou alebo dokonca LED svetlo pre lepšiu manipuláciu s batožinou za tmy.

Ako správne využívať strešný box?

Pred tým, ako vyrazíte na cestu, je dôležité batožinu v boxe uložiť správnym spôsobom. Strešný box zaťažte rovnomerne, batožinu v boxy pripevnite do pásov. Ťažšie predmety sa ukladajú do stredu. Pri jazde so strešným boxom buďte opatrní a dodržiavajte dopravné predpisy. Strešný box zvyšuje hmotnosť a odpor vozidla, čo môže ovplyvniť jeho rýchlosť, spotrebu a stabilitu. Znížte rýchlosť v zatáčkach, pri brzdení a predbiehaní. Vyhnite sa nízkym mostom, tunelom alebo stromom, ktoré by mohli poškodiť strešný box. Keď strešný box nepoužívate, odstráňte ho z auta. Vďaka demontáži predĺžite životnosť strešného boxu a znížite zaťaženie vozidla, čo má pozitívny vplyv na drahé i najlacnejšie pneumatiky a ostatné časti, ktoré majú tendenciu degradovať pod vysokou hmotnosťou.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like