Zimná výbava, ktorú v aute asi nemáte, ale môže sa vám hodiť

Zimná výbava, ktorú v aute asi nemáte, ale môže sa vám hodiť

by spravca

Čo obsahuje zimná výbava vo vašom vozidle? Predpokladáme, že škrabku a metličku. Nájdu sa aj takí šoféri, ktorí nevlastnia ani škrabku. Na čistenie skiel využívajú provizórne všetko, čo majú práve po ruke. Zimná výbava každého motoristu by mala byť oveľa širšia. Nikdy neviete, kde vás osud zaveje a či vás nezaveje sneh. Ktoré pomôcky v aute pravdepodone nemáte a môžu sa vám hodiť?

Začneme pekne zospodu

Prezuli ste na jeseň letné za zimné pneumatiky? Je pravda, že sneh sa v nížinách nevyskytuje často, ale posledné dni nás presvedčili, že Perinbaba občas zavíta aj do nížin. Môže sa stať, že sneh vás prekvapí a do práce pôjdete peši. Alebo zmeškáte dôležité stretnutie. Kvalitné zimné pneumatiky nemusia byť nutne drahé. Napríklad pneumatiky Kormoran sú spojením rozumnej ceny a dobrých vlastností. Pneumatiky v horách musíte občas obliecť. Prikúpte k nim textilné snehové reťaze. Sú veľmi skladné, nie sú drahé a v zime sa zídu v mnohých situáciách. Textilné reťaze AutoSock zoženiete ako reťaze na SUV či reťaze na dodávky.

Keď sa ponáhľate do práce

Zákon schválnosti začne platiť vždy, keď sa najviac ponáhľate. Skoré vstávanie je samo o sebe nepríjemné. Premení sa na nočnú moru pri pohľade na zamrznuté auto. Škrabku možno máte, ale poriadna námraza aj tak znamená dlhú rozcvičku strávenú čistením okien. Ak sa chcete zoškrabovaniu ľadu vyhnúť, vozte v aute odmrazovač skiel. Sprej nastriekate na sklá a v priebehu pár sekúnd nebude po námraze ani stopa. Nejde o drahý prostriedok, iste vám zostanú peniaze na nové hliníkové disky.

Uviaznutí v pustine

Zimné kolóny nie sú výnimočné, cestári skoro vždy zaspia a po snežení ich musíte hľadať lupou. Uviaznuť v kolóne je veľmi nepríjemné. Oveľa viac je nepríjemné, keď uviaznete v pustine kvôli vybitej autobatérii. Počas čakania na pomoc sa vám zídu deky, pre ktoré sa miesto v kufri vždy nájde. Možno okolo vás prejde iné vozidlo a zastaví. Veľmi vám však nepomôže, ak so sebou nevozíte štartovacie káble alebo ťažné lano. Mimo hlavných ťahov sa stane, že auto zapadne do záveja. V tejto situácii si poradíte aj sami. Samozrejme za predpokladu, že máte vo vozidle lopatu alebo vyslobodzovacie pásy. V tomto bode musíme spomenúť fakt, že do snehu nezapadnete s nasadenými snehovými reťazami.

 

 

 

You may also like