Prečo kúpiť štvorkolku? Typy štvorkoliek a ich plusy i mínusy

Prečo kúpiť štvorkolku? Typy štvorkoliek a ich plusy i mínusy

by spravca

Máte v garáži automobil i motorku? Je čas, aby ste si zaobstarali štvorkolku. Môžeme vás uistiť, že nejde len o hračku, ktorú nevyužijete alebo vás prestane rýchlo baviť. Samozrejme, že je potrebné, aby ste si vybrali správny model. Ak sa chcete len zabaviť a poriadne si zajazdiť, tak si kúpte športovú štvorkolku. Pre majiteľov väčšieho pozemku, záhrady alebo farmy odporúčame kúpu úžitkového modelu. Aké sú plusy a mínusy štvorkoliek sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Mini nahliadnutie do sveta štvorkoliek

Častejšie sa so štvorkolkou môžete stretnúť v zahraničí, kde patrí k úplne bežným dopravným prostriedkom. U nás sú štvorkolky kvôli cene menej vyhľadávané. Vyššia cena však znamená to, že tento stroj dokáže veci, o ktorých ste ani netušili. Hlavne v prípade úžitkovej štvorkolky. Práve úžitková štvorkolka patrí medzi najpredávanejšie modely. Ďalšími typmi štvorkoliek sú nákladné, športové a detské. Ak chcete štvorkolku riadiť, musíte si spraviť vodičský preukaz na automobil. Zároveň pre vás budú počas jazdy platiť rovnaké pravidlá ako pre majiteľov áut. Chýbať vám nesmie ani poistenie a potvrdenie o technickej spôsobilosti.

Plusy a mínusy štvorkoliek

  • Športová štvorkolka je určená pre ľudí, ktorých už nudí jazda na motorke a chcú si vyskúšať jazdu v horskom teréne. Tento typ štvorkolky má pohon na zadných kolesách, ovláda sa pomocou riadidiel a so silnejším motorom sa s ňou môžete preháňať aj po diaľnici. Podobá sa v mnohom na trojkolky. Plusy: zvládne každý terén, jednoducho sa ovláda, vyzerá dokonale. Mínusy: dá sa využiť len na zábavu alebo prepravu osôb.
  • Úžitkové štvorkolky patria medzi najviac preferované modely. Nie je sa čomu čudovať, keďže ide o vozidlo, ktoré dokáže podobné kúsky ako športové štvorkolky a navyše zvládne kus práce. Vďaka pohonu 4×4 pokojne utiahne náklad i prípojné zariadenia. Plusy: skvelý stroj na adrenalínovú jazdu, na farme a v záhrade nenájdete lepšieho pomocníka, možnosť pripojenia poľnohospodárskych prídavných zariadení. Mínusy: vyššia cena.
  • Nákladná štvorkolka sa podobá na traktor. Disponuje nákladnou korbou a krytou kabínou. Riadia sa pomocou volantu. Využijete ju na prepravu nákladu i prácu na poli. Plusy: krytá kabína, volant, pohon 4×4, sklopná korba. Mínusy: určená len na prácu.

 

 

You may also like