Snehové reťaze - ochrana pred šmykom a zapadnutím, pomoc pri stúpaní

Snehové reťaze – ochrana pred šmykom a zapadnutím, pomoc pri stúpaní

by spravca

Ak by sme mali vybrať pre majiteľov vozidiel najdôležitejšiu zimnú pomôcku, boli by to snehové reťaze. Zvýšiť bezpečnosť počas zimy v ťažkom teréne je viac ako dôležité. Preto výrobcovia snehových reťazí mysleli naozaj na každé vozidlo. Snehové reťaze bez rozdielu od modelu vozidla pomáhajú pri stúpaní a sú ochranou pred šmykom a zapadnutím.

Snehové reťaze pre bezpečnú jazdu v každom teréne

Bez rozdielu či nasadíte reťaze na SUV 4×4, alebo ich obujete na malé osobné vozidlo, vždy zvýšite bezpečnosť svojej jazdy. V zasneženom teréne by ste mali reťaze využívať nielen tam, kde vám to prikazuje dopravné značenie. Každý šofér musí zhodnotiť situáciu na ceste a podľa toho sa správať. Ak sa vám zdá, že kopec, do ktorého práve vchádzate, je veľmi zasnežený alebo zľadovatený, neváhajte a inštalujte si na kolesá snehové reťaze. Hrať sa na hrdinu v takomto teréne nie je na mieste. Pokojne ich využite aj na parkovisku, ktoré odhŕňač zavalil snehom. Trápiť motor je zbytočné a reťaze si svoju prácu odvedú aj v tomto prípade.

Pre občasnú jazdu a miernejší terén snehové ponožky

Snehové reťaze nie sú len pevnou konštrukciou s oceľovými okami. V prípade, že nejazdíte veľmi často, stačiť vám budú textilné reťaze, ktoré sa často označujú ako ponožky. Pozor na výber značky, pretože nie všetky typy povoľujú zákony jednotlivých krajín ako alternatívu pre kovové snehové reťaze. V tomto prípade sa neoplatí šetriť, a preto vsaďte na overenú nórsku kvalitu AutoStock. AutoStock reťaze akceptujú ako náhradu za oceľ vo všetkých Európskych krajinách. Vyrábajú sa dokonca aj v prevedení pre kamióny a autobusy. Textilné snehové reťaze sú skvelou prvou pomocou, ale v náročnejšom teréne a podmienkach sa predsa len spoľahnite na oceľovú silu.

Snehové reťaze pre všetky vozidlá kvôli stabilite a vyššej výkonnosti

Nemyslite si, že snehové reťaze nájdete v ponuke obchodov len pre osobné vozidlá. Táto pomôcka sa vyrába ako reťaze na dodávky, poľnohospodársku, lesnícku alebo stavebnícku ťažkú techniku. Snehové reťaze v ťažkom teréne by mali využívať tiež autobusy či štvorkolky. Vozidlá s vysokou nosnosťou potrebujú na snehovom teréne stabilitu presne tak ako maličké osobáky. Vďaka reťaziam na kolesách sa zvýši výkonnosť techniky bez rizika havárie alebo zapadnutia. Snehové reťaze na ťažkú techniku sú dostatočne odolné, aby zvládli niekoľkotonovú záťaž. Napriek robustnosti sú šetrné k vozovke a ich inštalácia nie je vôbec zložitá.

 

 

 

You may also like