Autopoťahy sú moderné a praktické. Neváhajte s ich kúpou

by spravca

Autopoťahy sú pre väčšinu ľudí len pokrývky starých a opotrebovaných sedačiek v aute. To však dávno neplatí. Kúpa poťahov do auta je dobrou voľbou aj pri nových vozidlách. Na výber máte toľko materiálov a dizajnov, že si iste vyberiete. Vaše auto tak dostane úplne iný výzor interiéru.

Potrebujem poťahy do auta?

Na čo vlastne autopoťahy slúžia? V prvom rade sú ochranou sedačiek. Ruku na srdce, veľa z vás v aute pije a konzumuje rozličné jedlá takmer denne. Alebo v ňom prevážate svoje deti, ktoré sú celé zašpinené od čokolády a iných dobrôt. Znečistenie sedadiel je otázkou sekundy. Ak sa vám škvrna na sedadle nepodarí vyčistiť, máte pamiatku na dlhé roky. Špinavé poťahy sa dajú jednoducho zvliecť a oprať. Alebo si v najhoršom prípade môžete kúpiť nové. Samozrejme, že sa sedadlá dajú chrániť aj dočasnými ochrannými fóliami a poťahmi. Tie sú však jednorazovou záležitosťou. Používajú sa napríklad v servisoch počas opravy vozidla alebo pri prevážaní nákladu na sedadlách.

Poťahy sú veľmi estetické a praktické

Autopoťahy neslúžia len ako ochrana pred zašpinením sedadiel. Sú tiež veľmi štýlové a aj staršiemu autu môžu dodať punc novoty. S poťahmi sa kamarátia aj drahšie vozidlá. Luxusné poťahy sú príjemné na dotyk a poskytujú komfort sedenia. Kvalitné poťahy majú perforované časti na miestach, kde sa nachádzajú aribagy. Poťahy na sedadlá sa dajú jednoducho nainštalovať za pár minút. Sú nenáročné na údržbu a interiér vášho auto vďaka nim bude vždy vyzerať fantastiky.

Ako vybrať a nasadiť autopoťahy

Zásadnými parametrami pri výbere poťahov sú veľkosť sedadiel a materiál. V zásade rozlišujeme päť druhov materiálov. Ide o poťahy textilné, ktoré sú najrozšírenejšie a preto ich nájdete v tisíckach dizajnov. Vybrať si môžete aj kombináciu textilu a gumy. Ich výhodou je, že sú lepšie priľnavé. Hodia sa do úžitkových vozidiel. Pre vysoký komfort sedenia vám odporúčame poťahy masážne. Kožené poťahy vyzerajú luxusne, ale pri vyšších teplotách strácajú pružnosť. Veľmi pohodlné sú poťahy z mikrovlákna, ktoré v sebe kombinujú textil a kožu. Takéto autopoťahy sú kvalitné a ľahko sa čistia.

Čo sa rozmerov týka, buď si kúpite poťah kompatibilný s vašim autom alebo univerzálny. Môžete si tiež objednať poťahy presne na mieru. Ak nenájdete poťahy podľa značky auta, nemusíte sa obávať. Väčšina poťahov je univerzálnych a dajú sa využiť vo viacerých typoch automobilov.

Dopnutie autopoťahov sa robí jednoducho pomocou upínacích popruhov. Na poťahoch navyše býva návod, ktorá vám z ich inštaláciou pomôže. Väčšinou je potrebné dať zo sedadiel dole opierky hlavy a potom jednoducho poťahy natiahnete na sedadlo. Poťahy utiahnite pomocou háčikov a popruhov. Nenechajte ich veľmi voľné, časom by sa vám začali zhŕňať, ničiť a zavadzať pri sedení.

Autopoťahy vám budú slúžiť roky

Údržba poťahov sa môže robiť priamo v aute pomocou prípravkom na čalúnený nábytok. Takýto prípravok len nastriekate na autopoťah a dočistíte hubkou. Poťahy sa môžu dokonca prať v práčke pri teplote30° C alebo ručne . V tomto prípade ide naozaj o dôkladné vyčistenie. Pri správnom napnutí a pravidelnom čistení vám budú autopoťahy slúžiť niekoľko rokov.

 

You may also like