Moto oblečenie pre zvýšenie pôžitku z jazdy

by spravca

Každý motorkár sa nevie nabažiť jazdy na svojom stroji. S prvými jarnými dňami sa snaží voľný čas využiť na brázdenie ciest. Pôžitok z jazdy však môže pokaziť nielen iný účastník cestnej premávky, ale aj zle sediace, tlačiace alebo nekvalitné moto oblečenie. Zamerajme sa spoločne na to, aká moto kombinéza je vhodná práve pre vás.

Užite si každú jazdu na motorke

Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie, ale len zle zvolené oblečenie. Pri jazde na motorke platí toto pravidlo dvojnásobne. Nikdy neviete kam vás vietor zaveje a aké počasie vás môže prekvapiť. Naozajstní motorkári, ktorí prejazdia na motorke dlhé kilometre, dávajú prednosť koženému oblečeniu. Je pravdou, že vyzerá v spojení s motorkou perfektne. Zároveň poskytuje najlepšiu ochranu pri prípadnej kolízii. Na druhej strane je nosenie kože pri dlhej jazde nepohodlné. Dážď alebo príliš vysoké teploty menia kožené moto nohavice i bundu na peklo. Aj z uvedených dôvodov si stále väčšie množstvo motorkárov oblieka textilné moto oblečenie. Vďaka novým technológiám výroby a materiálom je takéto oblečenie pohodlné, bezpečné a odoláva každému výkyvu počasia.

Koža alebo textil? Všetky pre a proti

Kožené moto kombinézy

Plusy: vyzerajú trendovo, sú zárukou aerodynamickej jazdy, kožené moto kombinézy sú odolné voči predratiu, koža dobre priľne k telu a chrániče tak držia na svojom mieste.

Mínusy: vysoká cena, nulová možnosť odvetrávania, neodolajú daždivému počasiu, menej pohodlné.

Textilné moto kombinézy

Plusy: pohodlná jazda aj pri väčších vzdialenostiach, odolajú akémukoľvek počasiu, vďaka nepremokavej membráne môžete jazdiť aj pri silnom daždi, možnosť vloženia zimnej vložky v chladnom počasí.

Mínusy: kratšia životnosť, vedia sa veľmi rýchlo predrať, vyzerajú menej efektne ako kožené kombinézy, hrozí otočenie chráničov pri páde a kolízii.

Ja len na vašom rozhodnutí aký materiál pri kúpe moto kombinézy zvolíte. Ak si neviete s výberom poradiť, kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline. Okrem veľkého výberu a skvelých cien moto kombinéz môžete využiť on-line poradenstvo skúsených predajcov. Pri kúpe moto oblečenia však vždy myslite v prvom rade na bezpečnosť a dajte prednosť kvalite pred cenou.

 

 

 

You may also like