Ako si vybrať motorkársku kombinézu

by spravca

Perfektný pocit z jazdy na motorke vám vedia znepríjemniť mnohé faktory. Hlavnými sú poveternostné podmienky a nevhodné motorkárske oblečenie. Malá alebo naopak veľká prilba, tlačiace topánky, tesné rukavice alebo kombinéza z nekvalitného materiálu zničia aj ten najlepší pôžitok a pocit. Zamerajme sa preto spolu na výber vhodnej moto kombinézy.

Základom je materiál

Ak ste zainvestovali do kvalitnej moto kombinézy, iste od nej veľa očakávate. Často však dochádza k sklamaniu, hlavne z dôvodu zle zvoleného materiálu. Je veľký rozdiel, či budete jazdiť hlavne po diaľnici alebo využívate motorku na krátke vzdialenosti po meste. Na dlhšie trasy sa vám bude hodiť kožená, ale aj textilná kombinéza. Na cestu do práce oceníte dvojdielne kožené varianty t.j. moto nohavice a moto bundu.

Kombinované materiály

S istotou môžeme povedať, že najlepšou voľbou je kombinéza kombinovaná. Ide o textilné oblečenie, ktoré má na určitých miestach kožené diely. Tie sú všité na miesta, kde pri páde dochádza ku kontaktu s vozovkou. Kombinované kombinézy vyzerajú efektne a sú praktické.

Koža

Kožené moto kombinézy dobre priliehajú k telu, sú pevné a odolné. Koža dobre drží jednotlivé chrániče a strih sa dá prispôsobiť klasickej pozícii jazdca. Nevýhodou kože je malá odolnosť voči dažďu a následná komplikovaná údržba.

Textil

Textilné kombinézy sú pohodlnejšie, dobre odvetrávajú pokožku, sú odolné voči striedaniu počasia. V tomto prípade máte na výber z množstva strihov a farieb. Textil oceníte pri jazde na dlhšie vzdialenosti a pri následnej jednoduchej údržbe.

Sústreďte sa na veľkosť a chrániče

Možno si poviete, že nie ste malé deti a viete aká veľkosť oblečenia vám sadne. Pri moto kombinézach je však problémom umiestnenie chráničov. Tie by mali presne sadnúť na miesto, ktoré majú chrániť. Ak sa vám pri jazde pohybujú, hrozí vám pri páde zrazenie. Na bunde by mali chrániče sedieť na lakťoch a ramenách. V prednej časti bundy by sa nikdy nemal vytvárať bubon, musí pevne priliehať. Nohavice vás nesmú obmedzovať pri sedení a chrániče musia sedieť na kolene. Všetky chrániče musia byť homologované a zabezpečiť ochranu týchto častí tela: lakte, ramená, chrbtica, bedrové kĺby a kolená. Ochrane chrbtice venujte mimoriadnu pozornosť. Odporúčame vám kúpu samostatného chrániča na chrbticu, ktorý sa umiestňuje na chrbát pomocou popruhov. Vidíte, že výberu moto kombinézy budete musieť venovať nejaký čas. Ten vám ušetrí webová stránka internetového obchodu inSPORTline. Na stránkach inSPORTline nájdete veľký výber moto kombinéz za priaznivé ceny.

 

 

 

You may also like