Všestranný a praktický detský cyklovozík

by spravca

Chodiť do prírody a na výlety s malými deťmi je niekedy veľmi komplikované, ale nie nemožné. V prípade, že si chcete takéto chvíle vychutnať naplno, oceníte praktické vlastnosti detských cyklovozíkov. Okrem prepravy detí sa dá cyklovozík využiť aj inými spôsobmi. Vďaka tomu sa stane neoceniteľným pomocníkom a spoločníkom na rodinné výlety.

Detské cyklovozíky pre rodinné výlety

Príchodom dieťaťa do vášho života sa mnohé veci zmenia. Niektorí ľudia sa boja, že prídu o čas, ktorý venovali svojim koníčkom. Obavy nie sú na mieste. Skoro všetky činnosti sa dajú robiť spolu s malými deťmi, dokonca aj jazda na bicykli. Ak ste vášnivými cyklistami iste vlastníte nosič na bicykle. Vďaka nosiču preveziete svojho dvojkolesového tátoša kamkoľvek. Na nosiče sa dajú upevniť viaceré bicykle, a preto sa môžete na cyklistický výlet vydať so svojou rodinou. Najmenšie deti si užijú jazdu spolu s vami v detskom cyklovozíku, ktorý jednoducho pripevníte za bicykel. Ostatné maličkosti potrebné na celodenný rodinný výlet bezpečne prepraví strešný box. Skvelej rodinnej jazde na bicykli nestojí už naozaj nič v ceste.

Detské cyklovozíky pre bábätká i škôlkarov

V detskom cyklovozíku môžete vďaka špeciálnej vložke voziť deti už od jedného mesiaca. Základom je, aby dieťa dokázalo pevne udržať hlavičku. Pre najmenšie deti je nutnosťou vozík s kvalitným odpružením. Odpruženie prekoná nástrahy nerovného terénu a dieťa nebude pociťovať žiadne otrasy. Myslite aj na ostatné bezpečnostné prvky akými sú brzdy, bezpečnostné pásy, reflexné prvky, slnečné clony a sieťky proti hmyzu. Nešetrite na úkor kvality a kúpte si  vozík, ktorý má všetky certifikácie bezpečnosti. Cyklovozíky s pevnou konštrukciou uvezú deti až do 7 rokov. V tomto veku majú mnohé deti už vlastný detský bicykel, ale občas sa radi vozia pohodlne a hlavne bez námahy. Cyklovozíky sa dajú zakúpiť dokonca ako model pre dve deti.

Detské cyklovozíky trochu inak

Cyklovozíky pre deti sa vyrábajú v rôznych variáciách. Okrem upevnenia za bicykel sa dajú pripevniť aj k pásu vďaka setu pre jogging. Váš obľúbený beh alebo jazdu na korčuliach si týmto spôsobom môžete užívať spolu s dieťaťom. Niektoré typy cyklovozíkov sa dajú dokonca prerobiť na klasický detský kočiar. Čo s vozíkom po odrastení detí? Nemusíte ho vyhadzovať do koša alebo schovať do pivnice. Cyklovozík vám môže slúžiť aj naďalej ako vozík na prepravu rôzneho nákladu. Veľká rodina potrebuje veľa vecí, ktoré sa do vozíka zmestia. Možno si časom zaobstaráte aj psa, ktorý sa celkom iste poteší spoločnej jazde na bicykli v praktickom cyklovozíku.

 

 

You may also like